MTX XT12 AGM Sealed Battery YTX12-BS CTMX12-BS 6E12 YTX7A-BS
Includes 20% VAT
In Stock
This product fits the Triumph Sprint ST (1050cc) (EFI) (Non-ABS) 2009 model.
Manufacturer: MTX
Pack size: Each
SKU: 023775
Share:
  • 12V 12AH CCA 155A
  • Length: 150mm x Width: 87mm x Height: 130mm
If your battery space can take at least another 15mm in height (145mm) you can use a more powerful battery we have available: