12V Ignition Coil TEC AW82-TRI DW82-TRI ZC006-TR12V (100mm)
Includes 20% VAT
In Stock
This product fits the Kawasaki Z550 (KZ550C) LTD 1983 model.
Manufacturer: Hendler
Pack size: Each
SKU: 005117
Share:
  • 12v CDI ignition coil
  • 2 spade terminals
  • Replaceable dual HT leads
  • Centre to centre of mounting holes: 100mm
  • Primary resistance: 2.7Ω
  • Secondary resistance: 16.50kΩ