JT Sprockets 15 Tooth Front Sprocket JTF264.15
Includes 20% VAT
In Stock
This product fits the Honda CLR125 City Fly 1999 model.
Manufacturer: JT Sprockets
Pack size: Each
SKU: 037410
Share:
  • Brand: JT Sprockets
  • Position: Front
  • Tooth Count: 15
  • JT Part Number: JTF264.15
  • Type: Standard
  • Material: Steel
  • Fitment: Direct replacement for OEM sprocket (check bike fitment before ordering)
Please confirm your required tooth count and fitment details before ordering.
Sprocket Type Guide (JT Codes)
  • Standard: JT’s standard sprocket design (best value everyday replacement)
  • RB: Rubber damped sprocket for reduced noise and vibration
  • SC: Self-cleaning design to help shed mud and debris (ideal for off-road use)
  • ZBK: Black zinc finish for improved corrosion resistance and appearance
  • Z: Zinc finish for corrosion resistance
C90 1966-80
C90 Z2 1975-78
C90 ZZ 1979-84
CB125 K 1972-77
CB175 K3 Super Sport 1969-70
CB175 K4 Super Sport 1970-74
CB175 K5 Super Sport 1971-75
CBF125 M 2008-12
CD175 1971-78
CLR125 City Fly 1998-03
CR125 M 1974-78
EZ90 Cub 1990-92
XLR125 R 1998-02
XLR250 R3 (MD20) 1987
XLR250 R3 (MD22) 1988-93
XLR250 R5/R6 (MD22) 1994
XR125 L 2003-08
Standard
CBR125 R 2007-16
CBR125 R (Carb Model) 2004-06
Standard
KR125 Naked (Quannon) 2010
KR125 Sport (Quannon) 2007
Pulsar 125 (CK125) 1999-06
Pulsar 125 Lux 2003
Pulsar 125 LX 2003
WRP 25-7151 Transmission Seal Kit
40mm x 25.5mm x 1.5mm Front Sprocket Spacer